Gazeta Lajm maqedoni
Home | Stafi | Reklama | Rreth Nesh | Kontaktoni
Gazeta mė e lexuar shqiptare nė Maqedoni


REZULTATET
JAVA E 28
Metalurg-Rabotniēki 0:1
Sileks-Pelister 1:0
Pobeda-Horizont 2:0
Mak.GJP-Vardar 0:0
Renova-Milano 4:1
Napredoku, i lirė _:_

RENDITJA
  Ekipi P F B H
1 Mak.GJP 61 17 10 3
2 Milano 55 17 4 9
3 Renova 54 14 12 4
4 Rabotniēki 47 13 8 9
5 Vardari 45 11 12 7
6 Horizont T 37 9 10 11
7 Sileksi 36 9 9 12
8 Pobeda 32 8 8 14
9 Metalurg 29 6 11 13
10 Pelister 28 7 7 16
11 Napredok 21 4 9 17
12 Bashkimi 0 0 0 /


 :: LAJMET E FUNDIT .
Bakojanis: Presim qėndrim tė ri nga Shkupi

Ministrja e Jashtme greke, Dora Bakojanis ka deklaruar sot nga Athina se pret nga Maqedonia nje qendrim te ri per zgjidhjen e ceshtjes se emrit. “
Bakojanis: Presim qėndrim tė ri nga Shkupi
Gruevski; Referendum pėr emrin
Rriten ēmimet e karburanteve
Kosovė, aksident rrugor, 11 tė lėnduar
Topi: 28 qershori, jo ditė beteje
Policia fsheh amatorizmin e vet
Maqedonia dhe Greqia, bisedojnė pėr emrin
Pėrplasje ironike mes DR-sė dhe BDI-sė
Barazi nėn flamurin kuq e zi
Shi dhe bubullimė edhe kėtė javė
16:57 - Bakojanis: Presim qėndrim tė ri nga Shkupi         16:56 - Gruevski; Referendum pėr emrin         16:53 - Rriten ēmimet e karburanteve         13:05 - Kosovė, aksident rrugor, 11 tė lėnduar         13:04 - Katy Perry ’ndizet’ nga Agyness Deyn         13:02 - Topi: 28 qershori, jo ditė beteje         10:02 - Policia fsheh amatorizmin e vet         10:00 - Maqedonia dhe Greqia, bisedojnė pėr emrin         09:59 - Pėrplasje ironike mes DR-sė dhe BDI-sė         09:52 - Barazi nėn flamurin kuq e zi         09:47 - Shi dhe bubullimė edhe kėtė javė         09:40 - Gjyshėrit dhe nipat e tyre         10:15 - Sejdiu: Mund tė bisedojmė me Serbinė pėr gjithēka, por jo pėr statusin         09:32 - Policia mashtron fėmijėt me ēokollata         09:30 - Pritet dhe njė konkurs pėr administratorė         09:25 - Pėrgjaket Teherani, 19 viktima, dhjetra tė plagosur         12:17 - BDK; Tė protestojmė nėn flamurin kombėtarė         11:53 - Senati Amerikan, i kėrkon Shqipėrisė rezolutė pėr zgjedhjet         11:52 - Brown: Mund tė braktis detyrėn qė nesėr         11:51 - Greqia: Ok, avionit tė Milloshoskit        

 :: BOTA E YJEVE .
Katy Perry ’ndizet’ nga Agyness Deyn
nga lajm
Krijuesja e hitit “I Kissed a Girl”, Katy Perry, ka zbuluar se ajo ‘ndizet’ nga femrat kur del natėn
Ish-gazetarja e “Lajm”-it, sfilatė mode nė Amsterdam
Fergie e 'trent' edhe nė shtrat
Megan Fox magjeps gjermanėt
Moza nė lidhje me Arin?
Lohan do tė krijojė linjė veshjesh

 :: SPORT .
“Eagle” fitoi derbin, preshevarėt s’ndalen
nga Reshat IBRAHIMI
Ndeshja ndėrmjet “Eagle” nga fshati Sllupēan dhe “Shendi Farm” nga Kumanova padyshim ka qenė ndeshja
“Alsat M” barazoi, “Lajm Junior” humbėn
Shkėndija mbetėt nė Ligėn e dytė
Pikėt do tė mbesin nė Bogovinė dhe Ēair
Renova dhe Milano synojnė fitoret
Ivankoviē: Selektor i Maqedonisė? Vendosi pas festės sė Pashkėve

 :: MAQEDONI
Gruevski; Referendum pėr emrin
Rriten ēmimet e karburanteve
Policia fsheh amatorizmin e vet
Maqedonia dhe Greqia, bisedojnė pėr emrin
Pėrplasje ironike mes DR-sė dhe BDI-sė

 :: BOTA
Bakojanis: Presim qėndrim tė ri nga Shkupi
Pėrgjaket Teherani, 19 viktima, dhjetra tė plagosur
Brown: Mund tė braktis detyrėn qė nesėr
Bullgari, kapet mafia shqiptare e shitjes se bebeve
Lėndohet Hillary Clinton, frakturė nė bėrryl
 :: KOSOVA
Kosovė, aksident rrugor, 11 tė lėnduar
Sejdiu: Mund tė bisedojmė me Serbinė pėr gjithēka, por jo pėr statusin
Si u ndal BIA? Bisedat e incizuara…
OKB, Hyseni kėrkon largimin e UNMIK-ut
Kėshilli i Sigurimit shqyrton raportin pėr Kosovėn

 :: SHQIPERI
Topi: 28 qershori, jo ditė beteje
Senati Amerikan, i kėrkon Shqipėrisė rezolutė pėr zgjedhjet
Sondazhi i “Zogby”: PD 40% ne zgjedhje, PS 38%
Zgjedhjet, Topi: Pengesa e fundit pėr nė BE
Berisha: Fitore edhe ne 2017

 :: ANALIZE
Gjyshėrit dhe nipat e tyre
Ndėshkimi evropian pėr Shqipėrinė
Si tatuazh nė asfalt
Kur Tirana kremton dhe Prishtina hesht
Presidenti njėnacional, i shtetit “multietnik”!
ANKETA E GAZETES LAJM
FORUMI
A ka legjitimitet Gjorgji Ivanov, pėr president tė Maqedonisė, pa votat e shqiptarėve?
nga lajm
Nė Maqedoni u zgjedh presidenti i ri mirėpo ai nuk e pati mbėshtetjen e elektoratit shqiptar. Shqiptarėt
BALLINA E NUMRIT TE SOTEM
INTERVISTE
Tė implementohet “shpirti” i Marrėveshjes sė Ohrit
nga Laura Papraniku
Lajm: Kėto zgjedhje, u vlerėsuan pėrgjithėsisht tė qeta. Vlerėsoni se ka vend pėr ankesat e partive
KOLUMNE / ANALIZA
Gjyshėrit dhe nipat e tyre
nga Kim MEHMETI
Popujt e Ballkanit kanė njė tipare tė pėrbashkėt: nėse donė t’i lavdėrosh, e t’i bėsh tė ndjehen mirė,
PARTNERET TANE:
Lajme    Gazeta Start
Home | Stafi | Reklama | Rreth Nesh | Kontaktoni
Nuk lejohet riprodhimi i pjesėrishėm ose i plotė i materialeve pa kėrkuar leje.
Materialet mund tė pėrdoren vetėm me kusht qė tė tregohet burimi. Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara!
Copyright © 2007. All rights reserved! Powered by: orihost.com